Naše filozofie

The Real Meat Society teprve začíná. Věnujeme se problematice kvalitního masa.  Začínáme s prodejem masa, zasíláme email registrovaným odběratelům. Velice pečlivě vybíráme dodavatele a maso je vždy úžasně vyzrálé, ale prostě nemůžeme zatím uspokojit poptávku. Pokud chcete být naším odběratelem, prosím napište nám email na therealmeatsociety@gmail.com

Na našem blogu najdete články o mase, recepty a odkazy na zajímavé blogy o jídle a informace o zajímavých kampaních.

NAŠE FILOZOFIE:

THE REAL MEAT SOCIETY 

Maso je jednou z nejcennějších potravin vůbec. Respekt ke zvířatům znamená respekt k masu. Proto je maso o kterém píšeme i masa které někdy prodáváme z vybraných zvířat, vyzrálé, bourané a připravené skutečným odborníkem, šéfkuchařem restaurace Sansho – Paulem Dayem. Naše maso, je pouze maso místní, z českých chovů, od českých a moravských farmářů.

Real Meat Society podporuje filozofii „od čumáčku k ocásku“. Pokud  jíme maso, jíme zviře celé. Z respektu. Budeme psát o možnostech ochutnat maso z každé části zvířete. Každý kousek je něčím výjimečný, každý má specifickou chuť. Nic nepřijde nazmar.

Maso se má bourat tak, aby jste si pochutnali.. kotlety s kostí a kůží, pečínky pro rodinné oslavy či pro kulinářské večírky s přáteli, nepřeberné množství steaků, veverky a podobné. Podporujeme řeznický um a návrat k řemeslu. Budeme vám představovat různé druhy masa a rádi vás ve vašich kulinárských experimentech podpoříme – na našich stránkách najdete ty nejlepší recepty.

Paul Day – hlavní propagátor Real Meat Society – je známý šéfkuchař a majitel restaurace Sansho v Praze. Paul pracoval v mnoha po celém světě proslulých restauracích a s mnoha slavnými šéfkuchaři (mj. byl dlouholetým senior sous chef NOBU Londýn, spolupráce s takovými kuchařskými esy jako je David Thompson…), Paul začínal jako řezník a byl dokonce prvním nečínským řezníkem v Chinatown v Londýně. Má rád vše dobré, a tak jeho recepty a rady budou k různým typům přípravy a různým kuchyním i když jeho láskou je kuchyně jihovýchodní Asie.

ODKUD NAŠE MASO POCHÁZÍ?

Vyhledáváme místní farmáře, kteří chovají zvířata s láskou a respektem. Co to znamená? Že jejich zvířata mají možnost být stále venku na čerstvém vzduchu, mohou se pohybovat jak chtějí, prostě farmáři se starají o to, aby zvířata žila co možná nejpřirozeněji. Samozřejmě jsou také zdravě a správně krmena, mají možnost se pást na loukách a pastvinách. Nejsou zbytečně stresována, namačkána v kotcích, klecích apod.  Podporuje různorodost druhů, jsme proti filozifii broilerů a plemen “s číslem”.

Naše zvířata nejsou dopována antibiotiky, růstovými hormóny či steroidy.

PROTI ČEMU STOJÍME A CO PODPORUJEME?

Většina masa, které kupujete, pochází ze zvířat, jejichž geny jsou namixovány tak, aby vyhovovaly spotřebiteli. Mají málo tuku, rostou rychle a jejich růst je podporován různými látkami. Plno původních plemen vyhynulo, protože neodpovídají žádanému stereotypu. Takže jíme maso, které chutná stejně. Mizí různorodost, mizí různé chutě. Nabídl vám někdo jaký druh vepřového chcete?  Vybíráte si hovězí podle toho zda chcete červenku, anguse či highlandera?

Naše snaha je pomoci některé plemena zachránit před vyhynutím. Chcete pomoci? Chcete mít na výběr? Pokud ano, žádejte a jezte ohrožené či méně početné plemena, jedině tak je zachráníte, jednině tak podpoříte Váš budoucí výběr..

Plno našich farmářů nabízí kvalitu, která hravě předčí maso dovážené. Vyvěšené a s umem bourané hovězí z českých angusů strčí do kapsy jakkýkoli steak z Argentiny. Český přeštík kraluje vepřovému. To vše pokud navrátíme znalost řeznickému umu, který byl zdevastován komunistickým režimem. Um zdecimován socialistickými masokombináty.

The Real Meat Society spolupracuje s Josefem Sklenářem z Jihlavy na záchraně Přeštických prasat. O přeštickém praseti budeme více psát, ale hlavně, tím, že ho prodáváme a v Sanshu používáme pouze přeštíka přispíváme k jeho záchraně.  Přeštík žije venku, se svou rodinou a má plno místa k řádění. Roste mnohem pomaleji než “normální” prasata z velkochovů a není tedy “ekonomicky výhodný artikl”. Pokud ho ale ochutnáte, pochopíte.

JAK ŽIJÍ VEPŘÍCI Z VELKOCHOVŮ?

“Pro porovnaní – “obyčejné” vepřové pochází z chovu, kde se selátko narodí v betonovém kotci, kde se matka ani nemůže otočit, po maximálně 30 dnech je odebráno a smícháno s jinými selátky. V jiném betonovém kotci  jsou namačkaná jeden na druhého. Bojují mezi sebou, musí si určit, kdo je vůdce. Proto jim useknou ocásky – ty si totiž při soubojích ukousávají. Od prvního dne jim dávají antibiotika, chybí jim totiž přirozené protilátky z mateřského mléka. Následně jsou maximálně po jednom měsíci prasátka přestěhována do dalšího kotce, tedy opět musí bojovat o svou „společenskou” pozici. Žijí tak v nestálém stresu, při umělém osvětlení, na betonu, chodí a leží ve vlastních výkalech. Podobná stěhovaní a boje zažijí několikrát za svůj život. A samozřejmě jsou „dopována“ antibiotiky. Nakonec jsou zvířata nahnána do kamionu a po několika hodinách úporné a stresující cesty se postaví do fronty, poslouchají řev zabíjených a čekají, až přijdou na řadu“.

CO CHCEME MY? 

U všech chovaných zvířat chceme to samé: aby měla možnost být venku, podle libosti se pást, běhat, hrabat, prostě dělat všechno, co je pro ně přirozené.  Chceme maso místní, nechceme, aby zvířata cestovala na porážku.

Chceme maso, které pochází ze šťastných zvířat, chovaných bez stresu, zbytečného podávání léků (především antibiotik), používání růstových hormonů a různých přísad do krmiv. Chceme různorodost plemen, podporujeme diversitu. K masu a tedy ke zvířatům musíme mít úctu a podle toho se musíme chovat.


Advertisements

7 Responses to “Naše filozofie”

 1. Enka January 31, 2012 at 11:05 pm #

  kam se clovek muze prihlasit se zajmem o maso? 🙂

  • therealmeatsociety February 2, 2012 at 1:26 am #

   Napište mi na michaela@trms.cz. Krámek se dodělává, a tak si myslím, že určitě do měsíce se tam budete moci zastavit se, podívat a něco si vybrat. Většinu rezervací budeme řešit ale i pak přes bedýnky, je to pro nás nejlepší způsob – víme kolik porážet,ale hlavně vám můžeme dát k ochutnání věci, které se tady moc neznají a je to pěkný výběr, který vybízí k vaření a experimentování. Děkuji za zájem.

 2. Milada Hartlová February 24, 2012 at 1:20 pm #

  Dobrý den, předpokládám, že odebírat vaše “maso” v malém (tedy pro rodinu, nikoli pro restauraci ap.) mají šanci asi pouze v Praze?

  • therealmeatsociety March 2, 2012 at 12:48 am #

   Bohužel ano zatím jen Praha, nemáme jak rozvážet.. je nám to líto. Snad brzo to nějak pořešíme.

 3. Geert de Bont March 29, 2012 at 8:30 am #

  Hello,

  Do you have an English version of the webside? I live nearby and I’m interested in your shop!

  Greetz,

  Geert

  • therealmeatsociety March 29, 2012 at 10:26 am #

   Geert, thank you for your interest. There is no English version yet, in the future there will be something in English, even though it will probably not be an entire English version of the Czech site. For now what is in offer is not yet placed on the web, you have to pop by the shop or folow me on Twitter @realmeatsociety. We are having slower start / also due to the season (for meat).

   • Geert de Bont April 10, 2012 at 5:51 pm #

    I pop by the shop! Live next door in Dittrichova. 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: